تاکید استاندار بر شناسایی علل بی‌سوادی

تاکید استاندار بر شناسایی علل بی‌سوادی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مردم و مسئولان برای جلوگیری از عوامل بی‌سوادی و شناسایی افراد بازمانده از تحصیل در استان اهتمام جدی داشته باشند.

محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، افزود: در سایه تلاش‌های صورت گرفته، شاخص بی‌سوادی در استان تا 5 درصد کاهش یافته و برای ریشه‌کردن کردن آن یک اهتمام جدی نیاز است.
تاکید استاندار آذربایجان‌ شرقی بر شناسایی علل بی‌سوادیوی بازماندگی از تحصیل را یکی از معضلات اجتماعی نام برد و با تأکید بر اینکه نباید حتی یک نفر بازمانده از تحصیل در استان داشته باشیم،افزود: باید مشکلات موجود در این بخش را شناسایی کرده و برای آن چاره‌اندیشی کنیم وگرنه با مدیریت و اقدامات کلیشه‌ای نمی توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.
پورمحمدی، افزایش نرخ باسوادی در کشور را از برکات انقلاب اسلامی دانست و گفت: نرخ باسوادی قبل از انقلاب اسلامی، 50 درصد بود که با تلاش و جدیت به 95 درصد رسیده است و اگر کمی همت کنیم 5 درصد باقی‌مانده نیز قابل حل است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز طرح رتبه‌بندی معلمان در استان، خاطرنشان کرد: معلمان و فرهنگیان عزیز به‌رغم تاثیر بسیار بالایی که در جامعه دارند از حقوق و امکانات رفاهی اندکی در مقایسه با سایر کارمندان دولت برخورد هستند که امیدواریم تصمیمات عملیاتی مناسبی در این زمینه اتخاذ شود.
وی همچنین خواستار اجرای دقیق و اصولی طرح رتبه‌بندی معلمان در استان شد و گفت: این طرح نباید همچون طرح‌های همسان‌سازی اجرا شود، بلکه باید متناسب با سابقه، تحصیلات و سایر شاخص‌ها از سوی اداره کل آموزش و پرورش صورت گیرد.
جعفر پاشایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در استان از امروز آغاز شده است و احکام صادر شده از فردا در اختیار معلمان قرار می‌گیرد.
رقیه صادق‌زاده، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت تعدادی از دفاتر تسهیل‌گری استان در مناطق حاشیه‌نشین و محروم، از آمادگی برای شناسایی علل بی‌سوادی در استان بویژه در حوزه زنان سرپرست خانوار خبر داد.
در این جلسه موضوع حمایت یک و نیم میلیارد تومانی از دانش‌آموزان استثنایی و بازمانده از تحصیل نیز تصویب شد.

درباره نویسنده

28مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 گوزل تبریز. محفوظ است.
gozaltabriz.ir