رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تبریز: کارگران هیچ قراردادی با شرکت های تامین نیرو امضا نکنند

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تبریز: کارگران هیچ قراردادی با شرکت های تامین نیرو امضا نکنند

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از پرسنل تامین نیرو می خواهم تا هیچ قراردادی با شرکت های تامین نیرو امضا نکنند.

به گزارش دفتر ارتباطات مردمی مهندس کریم صادقزاده تبریزی، وی در واکنش به بخشنامه جدید شهردار تبریز و قائم مقام وی در خصوص عقد قرارداد کارگران و پرسنل تامین نیرو هر منطقه و سازمان شهرداری تبریز با شرکت های متفرقه تامین نیرو گفت: قرار بود تبدیل وضعیت پرسنل تامین نیرو شهرداری تبریز در هفته کارگر رونمایی شود ولی متاسفانه در این هفته شاهد تنزل ثبات قراردادی این عزیزان بودیم.

صادقزاده خاطر نشان کرد: ظاهرا ابتلا به کرونا باعث از بین رفتن حافظه شهردار تبریز شده است، چراکه وی بارها به تمام اعضا شورا و پرسنل قول تبدیل وضعیت کاری در جهت امنیت شغلی وامنیت مالی توام با عدالت اجتماعی داده بود.

این عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تبریز همچنین ضمن انتقاد از سکوت رییس شورای شهر تبریز در خصوص بخشنامه اخیر شهردار و قائم مقام وی گفت: ضد و بندهای پشت پرده برخی از آقایان باعث صدور این بخشنامه شده است که نتیجه آن چیزی جز استثمار کارگران و پرسنل تامین نیرو نخواهد بود و آقایان باید بدانند اگر میخواهند به برخی ها برای اهداف خاص امتیاز بدهند، حق و حقوق کارگران زحمت کش قابل بذل و بخشش نیست.

صادقزاده ادامه داد: در صورتیکه آقایان از این تصمیم خود بر نگردند بعنوان عضو کمیسیون تحقیق، نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شهر تبریز پشت پرده های این تصمیم عجولانه در مورد بازگرداندن دوباره دلالان و شرکت های تامین نیرو که فقط و فقط بر علیه کارگران شهرداری تبریز است را فاش خواهم کرد.

وی همچنین گفت: شهردار توانمند ارومیه از چندین ماه دستور تبدیل وضعیت تمام پرسنل تامین نیرو شهرداری این شهر را داده است درحالیکه شهرداری تبریز در حال از بین بردن امنیت شغلی کارگران خود است باید واقعا در این شهر به حال خودمان با این وضعیت گریه کنیم .

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: ۴۹ در صد شرکت همشهری متعلق به شهرداری است ومابقی سهام نیز عام هست ونفع شخصی در این بین نیست و این یعنی نصف سود این شرکت مجددا به حساب شهرداری تبریز باز می گردد و از طرفی پرسنلی که با این شرکت قرارداد دارند علاوه بر دارا بودن امنیت شغلی، می توانند به راحتی از خدمات مراکز درمانی و رفاهی شهرداری تبریز بهره مند شونددر حالیکه قطعا با تغییر این وضعیت که آقایان ترسیم نموده اند برده داری نوین پیمانکاری ظالم را تداعی میکنند .

صادقزاده با اعلام اینکه به هیچ وجه اجازه نمی دهیم امنیت شغلی پرسنل تامین نیرو وکارگران خدوم شهرداری به خطر بیفتد اذعان کرد: این تصمیم یک شبه باعث از بین رفتن زحمات ۱۰ ساله اعضا شورا ی فعلی وقبلی و شهرداران قبلی می شود که به نوعی در راستای امنیت شغلی و ثبات کاری پرسنل تامین نیرو قدم برداشته بودند.

عضو‌هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تبریز در پایان خاطر نشان کرد: ورود شرکت های خصوصی به مدیریت کارگران در مناطق وسازمانها هم باعث تضییع حقوق کارگران و هم بستر سازی برای ورود نیروهای سفارشی به شهرداری و همچنین بستر سازی برای ایجاد فساد در این حوزه است و این تصمیمات نشان می دهد که مدیریت شهرداری توانایی مدیریت امورات جاری شهرداری را ندارد و انجام امورات و پروژه های زیربنایی از این سیستم ضعیف را نمی توان انتظار داشت.

وی همچنین گفت: باید تمام قرارداد های تامین نیرو و پیمانکاری حذف شده و شهرداری با تمام پرسنل بطور مستقیم وارد عقد قرارداد شودواین بهترین شیوه در جهت تحقق فرمایشات ولی امر مسلمین جهان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در سال جدید همانا جهش تولید و تغییر در زندگی مردم است که متاسفانه در شهرداری برعکس فرمایشات رهبری قدم بر می دارند.

درباره نویسنده

32مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 گوزل تبریز. محفوظ است.
gozaltabriz.ir